Приватний Підприємець або Приватне Підприємство

Запитання:

Хотів би проконсультуватися, що в моєму випадку більше підходить Приватний Підприємець або Приватне Підприємство. Планую почати роботу по розробці ПО (тобто мова йде про надання послуг) з іноземними замовниками. Виконання робіт буде везти з підписанням контракту, перерахуванням грошей по безналу. Оскільки буду працювати один, то схиляюся до Приватному Підприємцю, але є ряд питань:

1. Чи можуть взагалі іноземні фірми працювати з “Приватними підприємцями” (чи є аналог ПП в Європі)?

2. Чи не буде проблем з оформленням договорів (назва ПП, відсутність юр. Особи)?

3. Чи потрібно з подібної діяльності платити ПДВ? Так само якщо оборот перевищить ліміт для єдиного податку в 500К грн. в рік, в такому випадку потрібно Приватне Підприємство, тоді частина питань відпадає, але залишається питання по ПДВ і наскільки сильно ускладниться звітність і контроль з податкової, чи не буде проблемою, що я працюю один?

Відповідь:

Доброго дня, Дмитро!

Товариство з обмеженою відповідальністю (юридична особа) і Фізична особа – підприємець (так звані Приватні підприємці) є повноправними суб’єктами підприємницької діяльності і практично рівні в своїх правах і можливостях здійснювати дану діяльність. В контексті Вашого виду діяльності (розробка ПО) жодної різниці немає. Таким чином, Приватний підприємець поряд з юридичними особами може вести зовнішньоекономічну діяльність і обмежень з цього приводу ніяких немає. Це ж стосується і оформлення договорів і контрактів. Тут швидше за все питання не юридичної а більш психологічного характеру, пов’язаного з певними відносинами ваших потенційних зарубіжних партнерів до такого статусу як Фізична особа – підприємець. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Вам необхідно буде зареєструватися як платник ПДВ. Платник ПДВ не може бути одночасно платником ПДВ і єдиного (так званого фіксованого) податку.

Хочемо також звернути Вашу увагу, що наша компанія надає послуги реєстрації суб’єктів господарювання, а також консультації щодо організації бізнесу, вибору організаційно-правової форми, системи оподаткування та подальше юридичне обслуговування діяльності клієнта.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua