Дивіденди

Запитання:

Як правильно здійснюється, і за якими ставками оподаткування дивідендів за 2012р.,на Приватному підприємстві, де є 2 співвласники (50*50)фізичні особи. Бачимо розбіжностів ПК ?

Як можна пояснити пункти податкового Кодексу: Пункти 164.2.-164.2.8. Пункти 165.1.-165.1.18. Пункт 167.2.

Відповідь:

З приводу дивідендів : Самі фізичні особи не сплачують податки на свої дивіденди, у випадку, якщо їх дивіденди відповідають їх відсотковим часткам у статутному капіталі, та у результаті статутний фонд підприємства збільшується на суму їх дивідендів.

З приводу: Пункти 164.2.-164.2.8.
Дивіденди оподатковуються, окрім випадків, зазначених у пункті 18, частини першої, статті 165. 
 
З приводу: Пункти 165.1.-165.1.18.          
Не оподатковуються дивіденди фізичних осіб, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій участі всіх власників у статутному фонді, та в результаті якого збільшується статутний фонд на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів. 
 
З приводу : Пункт 167.2.
Цей пункт стосується пункту 8, частини другої, статті 164 ПКУ.
 
Висновок: Вашим співвласникам приватного підприємства не потрібно платити за дивіденди, якщо вони переносять свої дивіденди у статутний капітал підприємства.
Якщо ж не переносять, то ставка податку становить 5%.

04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua