Про новобудови

Запитання:

Доброго дня! Хочу купити квартиру у новобудові (трьохстороння угода: я-покупець, власник квартири-продавець, агенство нерухомості). Підкажіть, будь-ласка, слідуюче. Яким чином оформляється факт купівлі квартири в новобудові при умові, що будинок здається через три місяці? Чи оформляється це договором купівлі-продажі, які платежі слід сплатити мені при цьому до бюджету? Як документально я можу переконатися, що продавцем всі внески за квартиру виплачені і мені не потрібно буде доплачувати забудовнику, і, чи має право за цих три місяці забудовник вимагати від мене доплату, мотивуючись подорожчанням матеріалу?

Відповідь:

  1. Найоптимальнішим варіантом у вашому випадку буде укласти договір уступки матеріальних прав або заміни сторони в договорів фінансування будівництва погодивши таке із забудовником (або іншою особою вказаною в договорі).
  2. Договором купівлі-продажу в вашому випадку укласти неможливо, оскільки ще немає об’єкта нерухомості і відповідно документів на квартиру.
  3. Якщо всі гроші виплачені, то у власника повинен бути договір уступки майнових прав, який підписується із забудовником після оплати усіх платежів або інші документи (касові чеки). Також за такою інформацією можна звернутись до забудовника.
  4. Ні. Забудовник не має права вимагати від вас якихось окремих платежів, якщо всі гроші виплачено і квартира вже перейшла у власність а права на неї відповідним чином переведенні на Вас.

04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua