Кредитування та відповідальність дорученої особи

Запитання:

Доброго дня! Взята автівка в кредит була передана в тимчасове користування третій особв І.І. за генеральним дорученням із згоди банку та від імені позичальника, третя особа І.І. виплачувала кредит протягом 6-ти місяців. 16.06.2007 позичальник зник безвісті і доцього часу не повернувся, була подана відповідна заява про його зникнення до органів міліції. 28.10.2007 третя особа заявила, що авто передала (продала) за 10000$ невідомому, в якого буцімто була теж генеральна довіреність на цю автівку.

Доручена особа була сповіщена про зникнення автівки і відразу звернулася в службу безпеки банку, де запевнели, що авто знайдуть і тимчасово припинили нарахування відсотків. Дорученою особую була подана заява про прушення кримінальної відповідальності проти І.І., Служба безпеки банку прийняла заяву, але до рай відділку не передала. Машину в розшук не оголосили. З моменту подання заяви минуло 7,5 місяців. Доручена особа несе відповідальність за заборгованість перед банком, але платити не взмозі, заробітна плата якої становить 560 гр, машину не розшукують в СБ банку говорять, що треба чекати і самі нічого не роблять.

Як правильно поступити в цій ситуації дорученій особі (поручителю) і яка кримінальна відповідальність перед нею при незмозі виплачувати кредит, та відсутності в неї майна, а найголовніше відсутності автомобіля.

Відповідь:

Ви можете самі звернутись в правоохоронні органи з відповідною заявою для порушення кримінальної справи і не чекати поки це зробить СБ Банку. Що до вашої відповідальності, то в даному випадку кримінальну відповідальність ви нести не будете.

Наскільки правильно зрозуміли з вашого листа, Ви є поручителем позичальника і відповідно відповідаєте за сплату кредиту у разі неможливості такої сплати самим позичальником. Тобто первісно кредит повинен сплачувати сам позичальник, а в разі не сплати банк може звернутись до Вас.

Якщо у вас немає коштів або Ви відмовляєтесь, банк може звернутись до суду з вимогою до позичальника та поручителя сплатити кредит та нараховані відсотки, і вже суд приймає відповідне рішення.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua